ההוצאה לאור


ההוצאה לאור – מכון בן-גוריון

הוצאת מכון בן-גוריון מפרסמת ספרי מחקר במגוון נושאים על אודות החברה הישראלית והארץ-ישראלית, על מדינת ישראל והעם היהודי. מטרתה היא להעמיד, בעיקר לקוראי העברית בישראל ומחוצה לה, מידע היסטורי ומחקרֵי תרבות וחברה רב-תחומיים, בין-תחומיים והשוואתיים. ספרי ההוצאה מודפסים וזמינים גם דיגיטלית.

להוצאת מכון בן-גוריון ספריות אחדות: מונוגרפיות מתפרסמות בספריית חקר; אסופות של מאמרים וסדרת כתבי בן-גוריון מתפרסמים בספריית אסיף; ואילו חיבורים הנמצאים על קו התפר שבין דיון מחקרי לדיון ציבורי על אודות החברה בישראל, העם היהודי ומדינת ישראל מתפרסמים בספריית נגב.

ההוצאה לאור של מכון בן-גוריון מוציאה לאור שני כתבי העת: עיונים – כתב עת רב-תחומי לחקר ישראל על שתי סדרותיו - המאסף והנושאי; וכתב העת Israel Studies, הרואה אור בשיתוף מרכז שוסטרמן באוניברסיטת ברנדייס ובהפקת ההוצאה לאור של אוניברסיטת אינדיאנה. שיתוף הפעולה עם אינדיאנה בא לידי ביטוי גם בסדרת ספרים באנגלית המוקדשת גם היא לחקר ישראל – Israel Studies Books.

מלבד אלה אנו מוציאים לאור שלוש סדרות: סדרת יהדות ארצות הברית בשיתוף תכנית רודרמן באוניברסיטת חיפה; סדרת ישראלים בשיתוף 'למדא', האוניברסיטה הפתוחה; סדרת היסטוריה של המשפט הישראלי בשיתוף מכון ברג, אוניברסיטת תל אביב.

לכל אחת מהספריות, הסדרות וכתבי העת עורכים ומערכת אקדמית הנהנים מריבונות מלאה ופועלים לפי כללי הוצאה לאור אוניברסיטאית מדעית. החלטותיהן של המערכות מתקבלות על יסוד חוות דעה של אנשי אקדמיה מומחים בתחום המחקר המוצע לפרסום, בהתאם לאמות המידה המקובלות בהוצאות אוניברסיטאיות.

אנו עושים כל מאמץ להגיע אל כל בעלי זכויות היוצרים בתכנים הנזכרים באתר. 

עם זאת, ייתכן כי תוכן מסוים פורסם בהתאם לסעיף 27א לחוק זכויות יוצרים, לאחר שקידה סבירה בניסיון  לאתר את בעלי הזכויות. איתרתם תוכן כאמור? מוזמנים לפנות אלינו בדואל אל publish@bgu.ac.il


לרשימת המערכות האקדמיות

לפרטים והנחיות על הגשת כתבי יד